Politechnika Wrocławska otrzymała Znak Jakości w Programie Europejski Korpus Solidarności

Data: 06.05.2024 Kategoria: Pracownicy

W dniu 30.04 Politechnika Wrocławska otrzymała Znak Jakości na status organizacji goszczącej wolontariuszy zagranicznych oraz wiodącej (aplikującej) w Programie Europejski Korpus Solidarności.

Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach wolontariatu międzynarodowego i zaangażowanie się w lokalne inicjatywy. Uczestnicwo w programie łączy się z dofinansowaniem działań wolontariackich krótko (2 mies.) i długoterminowych (od 2 do 12 mies.) w kraju i za granicą. Więcej informacji na stronie EKS.

Za realizację działań w ramach Programu EKS będzie odpowiadał Dział Współpracy Międzynarodowej. Wkrótce rozpoczynamy rekrutację na goszczenie wolontariusza zagranicznego w biurze DWM. Od 15.06- 31.07.2024 wolontariusz będzie wspierał min: organizację wydarzeń integrujących studentów polskich i zagranicznych PWr oraz organizację i promocję działań związanych z umiędzynarodowieniem uczelni.